رسالت ما

من کمک میکنم

نیازسنجی و کمک سریع:

ما در "من کمک میکنم" به دنبال شناسایی دقیق خانواده های نیازمند و کمک سریع به آنها در محلات کم برخوردار هستیم و بعد از شناسایی اولیه و تشکیل پرونده ، به وسیله ی مددکاران جهادی و دغدغه مند که ساکن در منطقه و محله هستند نسبت به رفع نیازهای آنها اقدام می کنیم.

نیازسنجی هر خانواده نیازمند بر اساس طبقه بندی ذیل انجام میپذیرد : ۱_ شناسایی نیازمندی ها ۲_شناسایی توانایی و ظرفیت های موجود در خانواده با توجه به اینکه گره گشایی از مشکلات مردم بدون فوت وقت در سیره ائمّه اطهار(علیهم السلام) مصادیق فراوان دارد هرگاه کسانی در جامعه دچار مشکل شده، برای رفع آن به محضر ائمّه هدی (علیهم السلام) می آمدند، آنها بی درنگ در جهت رفع مشکلات و گرفتاری های آنان اقدام می کردند و اجازه نمی دادند گره گشایی از مشکلات مردم به تأخیر افتد و فرصت ها از دست بروند لذا کمک سریع به نیازمندان واقعی در جامعه با ایجاد شبکه ی اطلاعاتی که ما در اختیار داریم ، امکان پذیر است.

شفافیت در ارائه گزارش :

از آنجا که برای هر فرد نیکوکاری این مسئله که کمکی که انجام داده ام در کجا هزینه می شود مهم و حیاتی است ما در "من کمک میکنم" روندی را طراحی و پایه گذاری کرده ایم که خیرین محترم به صورت کامل در جریان کمکی که انجام داده اند قرار میگیرند، روند کاربدین صورت است :

وقتی نیکوکار گرامی کمک خود را برای رفع نیاز خاصی به خانواده تحت حمایت ما انجام میدهد ابتدا پیامکی مبنی بر اینکه کمک شما در سامانه ثبت شد ارسال می گردد، سپس بعد از اینکه نیاز مرتفع شد مجدد لینکی برای خیرین عزیز ارسال میشود که حاوی مستندات تصویری برآورده کردن نیاز توسط مرکز نیکوکاری شهید جهاندیده می باشد.بدین صورت به طور کاملا شفاف شما خیرین عزیز ناظر بر عملکرد ما می باشید.

>

حفظ کرامت انسانی:

ما به عنوان خادمین شما در "من کمک میکنم" به دنبال آن هستیم که با پایبندی به اصل "آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگری نیز مپسند" کمک های شما نیکوکاران محترم را با حفظ کرامت ، عزت و آبروی نیازمندان به آنها برسانیم

اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) توجه ویژه ای نسبت به امور معیشتی فقرا و نیازمندان و اطعام آنها داشته اند و برای کمک کردن به فقرا، حفظ عزت و کرامت نیازمندان برای آنها از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است در مکتب اهل البیت (ع) ـآموخته ایم که مهم‌ترین نیاز اجتماعی انسان‌ها " احترام " است. انسان برای رشد و بالندگی خود و تعالی بخشیدن به جامعه، قبل از هر چیز نیازمند احترام است و نادیده انگاشته شدن حرمت آدمی به منزله نابود کردن همه موجودیت و توانمندی‌های بالقوه و بالفعل اوست. یکی از دغدغه های مهم همه نیکوکاران ارجمند و همراهان من کمک میکنم این است که نیازمندان حقیقی که به دلیل عزت نفس و شرم و حیا دست نیاز به سوی دیگران دراز نمی کنند شناسایی شوند و حفظ کرامت و عزت نفس انسان در کمک به نیازمندان حتما مورد توجه قرار گیرد .

من کمک میکنم | تعداد نیکوکاران سامانه
657 نفر

نیکوکار عزیز

من کمک میکنم | تعداد نیاز های برآورده شده
75 عدد

نیازهای برآورده شده

من کمک میکنم | تعداد نیاز های در انتظار براورده شدن
76 عدد

نیاز های در انتظار

من کمک میکنم | تعداد کل نیاز های ثبت شده
151 عدد

کل نیازهای ثبت شده

خدماتی که ما ارائه می دهیم

سامانه "من کمک میکنم" در سرفصل های زیر ارائه خدمت میکند

تعمیر مسکن

مرتفع کردن نیازهای حوطه مسکن از قبیل تعمیرات واجب و ضروری، تکمیل و بازسازی و همچنین ودیعه مسکن و اجاره جها خانواده های مستاجر

سلامت و درمان

رفع نیازهای درمانی از قبیل اهدای هزینه عمل های جراحی، درمان های طولانی و دوره ای وهزینه ویزیت و ...

لوازم خانگی

رفع نیازهای ضروری از جمله نیاز به کولر در فصل گرم سال و بخاری در فصل سرد،و همچنین اهدای دیگر لوازم اساسی منزل همچون یخچال ، فرش و ....

تامین جهیزیه

کمک به تکمیل جهیزه نوعروسان آبرومند حاشیه شهر،

کارآفرینی و اشتغال

حمایت از خانواده های نیازمند در قالب تسهیلات اشتغال وبرگزاری کلاس های آموزشی و ...

فرهنگی و آموزش

رفع نیازهای فرهنگی و آموزش نیازمندان در قالب اهدای لوازم التحریر و تبلت و همچنین هزینه های دانش آموزان منطقه محروم شهر

خانواده های آبروداری که نیازمند کمک شما خیرین عزیز می باشند

یکی از اهداف من کمک میکنم شناسایی دقیق و حمایت از خانواده های آبرومندی می باشد که به دلیل مشکلات مالی و فقر آبروی انها در خطر است، ما کمک های خداپسندانه شما عزیزان را با حفظ کرامت و آبروی نیازمندان تقدیمشان می کنیم و در نهایت به صورت کاملا شفاف و بصری به شما خیرین گرامی گزارشکار تقدیم میکنیم.

نیازهای تکمیل نشده را اینجا ببینید

به ما بپیوندید

نیکوکار گرامی اگر میخواهید در امر زدودن فقر از چهره مناطق محروم کشور عزیزمان یاری رسان ما باشید و از محرومین واقعی جامعه دستگیری بفرمائید لطفا شماره همراه خود را وارد کرده و دکمه ثبت را بزنید.